👈 فروشگاه فایل 👉

اعتیاد 35 ص

ارتباط با ما

... دانلود ...

اعتیاد 35 ص

اعتیاد 35 ص

اعتیاد 35 ص

مقدمه

خداوند در قرآن کریم می فرماید :

« خودتان را به دست خود به هلاکت نیندازید .»

آشنایی انسان با مسایلی که باعث تباهی و نابودی او می شود ، لازم و ضروری است . وظیفه هر انسانی است که با درس گرفتن از سیره ی پیامبر (ص) و امامان معصوم (ع) ، در زمینه ی سلامت جسم و روان خود بکوشد .

یکی از مسائل و مشکلات جامعه ی بشری ، استفاده از دخانیات و مواد اعتیاد آور است . این مواد علاوه بر آن که خسارت های مالی جبران ناپذیری به اقتصاد جامعه وارد می آورد ف به تدریج زیان های جسمی ، روحی و جانی به فرد و جامعه می زند و باعث از هم پاشیده شدن خانواده ها می شود .

با توجه به اینکه اسلام ، استفاده از هر چیزی را که موجب ضرر رساندن به انسان و جامعه می شود ، نهی کرده است ، افراد باید اطلاعات و آگاهی های بیشتری  درباره اثرهای زیان بار این مواد خطرناک پیدا کنند .

تحقیق حاضر به همین منظور تهیه شده تا آن دسته از افرادی که در جامعه ، بیشترین مصرف کننده ی دخانیات هستند ، با زیان هایی که مصرف دخانیات روی آنها می گذارد آشنا شوند و با بیداری و آگاهی بیشتر از مصرف این مواد خودداری کنند . 

فصل اول

مبحث اول :

انگیزه ی تحقیق

انگیزه از این تحقیق این است که بتوانیم با توجه به اطلاعات علمی که توانسته ایم به وسیله ی این تحقیق به ان برسیم به خوانندگان این تحقیق اطلاعات و آگاهی در مورد ضرر و زیان ها و اثرات مبتلا شدن به بلای خانمانسوز انسان ها یعنی اعتیاد سیگار بدهیم تا آنها با خواندن این مطالب بتوانند پی به ضررهای آن ببرند تا بدین وسیله از مبتلا شدن به اعتیاد خودداری کنند .

به همین دلیل می توانند از مطالب این تحقیق که بر اساس جدید ترین یافته های علمی متخصصین و صاحب نظران معروف در مورد اعتیاد سیگار و مسائل مربوط به آن که در کتاب ها و منابع مختلف مکتوب گردآوری شده است استفاده نمایند .

مبحث دوم :

فرضیات

1-    اعتیاد به سیگار بر دستگاههای مختلف بدن نقش دارد .

2-    اعتیاد به سیگار باعث بروز مشکلات فردی و اجتماعی افراد می شود .

3-    اعتیاد به سیگار باعث مبتلا شدن افراد به سرطان می شود .

4-    اعتیاد به سیگار بر جنین خانم های باردار تاثیر دارد .

5-    سیگار بر بینش اسلامی افراد تاثیر می گذارد .

مبحث سوم :

روش جمع آوری اطلاعات

روش جمع آوری اطلاعات با توجه به راهنمایی های دبیر محترم راهنما جناب آقای کلاته ای و با استفاده از منابع مکتوب کتابخانه ای و به شکل توصیفی و یادداشت برداری از کتابهای نامبرده شده در فهرست منابع و مآخذ این تحقیق بوده است .

همچنین در این رابطه از اطلاعات و نظرات و پیشنهادات و راهنمایی های پدر و مادر و دیگر دوستان در مورد این موضوع استفاده شده است .

 

مبحث چهارم :

تاریخچه ی تریاک

تاریخچه ی تریاک بسیار مفصل است . ولی ما در این جا به طور فشرده به آن می پردازیم گیاه خشخاش از نظر گیاه شناسی در کلاس پاپاورسمنیفرم دسته بندی می شود .

گیاهان این دسته نام خود را از کلمه ی لاتین پاپی به معنی خواب آوری گرفته اند . اولین بار در سال 1753 میلادی لینائوس ، پدر دانش گیاه شناسی ، در کتابش به نام جنراپلانتاریوم این گیاه را یا قواعد آن روز رده بندی کرد . لینائوس مانند دانشمندان معاصر خود ، از خواص این گیاه آگاهی داشته است .

این گیاه دارای تاریخچه ای مبهم است .

گروهی از محققان کشاورزی معتقدند که این گیاه به طور طبیعی تکامل یافته است . بعضی را عقیده بر این است که انسان با انتخاب و پرورش نوع خوب آن باعث تکامل این گیاه به صورت امروزی شده است .

پاپاورسمنیفرم یا خشخاش تریاک دارای دو محصول اصلی است ، دانه های خشخاش که بدون مرفین و دارای روغن قابل مصرف اند و دیگری تریاک که دارای شهرت خطرناک و رعب آور می باشد .

کاربرد کلمه ی اپیوم ( تریاک ) ، برای آنچه از شیره ی گیاه به دست می آید کافی نیست ، چون این شیره شامل موادی است همچون شکر ، پروتئین ، محلول آمونیاک ، صمغ ، موم گیاهی ،  چربی ، اسید سولفوریک و تعداد زیادی آلکالوئیدهای قلیایی و شبه قلیایی .

آلکالوئیدها قسمت مهم این مخلوط را تشکیل می دهند . بیش از پنجاه آلکالوئید در تریاک یافت شده است که مهم ترین آن ها مرفین ( ماده ی اولیه هروئین ) ، نسکاپین ، پاپاورین ، کدئین و تبئین هستند که به صورت نیمی مخلوط و نیمی محلول در اسید مکونیک وجود دارند . مزه و بوی این اسید نشانه ی وجود تریاک است .

دانه های خشخاش پس از رسیدن دارای هیچ ماده ی خطرناکی نیستند ، قابل خوردن و یا مصارف دیگر می باشند .

این دانه ها که به رنگ های سیاه ، آبی ، خاکستری و زرد هستند بیشتر برای تزئین کیک ، نان شیرینی و نان به کار می روند .

در ترکیه دانه های قهوه ای رنگ خشخاش در شیرینی پزی به ویژه برای پختن حلوا به کار می رود . در هند دانه های زرد رنگ را می کوبند و آن را در درست کردن سس و نیز برای غلیظ کردن غذاهایی مانند سوپ مصرف می کنند . روغنی که از مخلوط گلیسیرید ها ( گلیسیرین ها ) به دست می آید ، دارای 50 درصد روغن خشخاش است .

گلیسیرید های مهم این مخلوط عبارتند از اسید لینولیک ، اسید اولئیک ، اسید پالمتیک و اسید استاریک . روغن خشخاش از دانه های خشخاش تیغ خورده به دست می آید ، به رنگ زرد شفاف و بدون بو است ، مزه ی آن شبیه مزه ی بادام است و در سالاد و پخت و پز مصرف دارد . به صورت تقلبی آن را با روغن زیتون مخلوط می کنند . 

👇محصولات تصادفی👇

دانلود پاورپوینت سیستم قاب سبك فولادی دعاوی قولنامه ای پایان نامه یك روش مبتنی بر معماری مدل رانه برای مدل سازی یكپارچه سلول های چارچوب زكمن پایان نامه بررسی رضایت زناشویی بر بهزیستی روانشناختی زنان پاورپوینت درک درد وتئوری درد