👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق رضایت شغلی در اصول سرپرستی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق رضایت شغلی در اصول سرپرستی

تحقیق رضایت شغلی در اصول سرپرستی

اصول سرپرستی رضایت شغلی

مقدمه

در جوامع امروزی که افراد بخش قابل توجهی از فعالیت‌های روزانه‌شان را صرف کسب درآمد می‌کنند و یا از طریق آموزش‌های مختلف خود را برای فعالیت‌های شغلی آماده می‌سازند، به همین دلیل بحث از اشتغال و بررسی همه جانبه در خصوص ماهیت آن اهمیت زیادی پیدا نموده است. زیرا ممکن است این افراد فاقد مهارت‌های لازم باشند، علاقمند نبوده و یا از شغل خود ناراضی باشند. اما قسمتی از انگیزه‌ها و بهره‌وری در شغل به هماهنگی بین خصوصیات شغلی با توانایی‌ها ، نیازها ، علایق و ارزش‌های افراد بستگی دارد. این هماهنگی سبب رضایت شغلی فرد می‌گردد و فقدان آن سبب نارضایتی، رضایت و عدم رضایت از شغل باکل زندگی فرد در ارتباط است و می‌تواند سبب شود که فرد در زندگی بهتر و راحت‌تر باشد یا نباشد. به همین جهت است که به شغل و عوامل مرتبط با آن نظیر رضایت شغلی توجه بیشتری می‌شود و این در حالی است که فردی سعی دارد شغلی را انتخاب کند که علاوه بر تأمین نیازهای مادی از نظر روانی نیز او را ارضاء کند.

...

فواید بررسی رضایت شغلی

«دیویس» و «نیواستروم» (1985) فواید بررسی رضایت شغلی  را بشرح زیر عنوان کرده‌اند:

1-    رضایت شغلی کلی: یکی از فواید بکار بستن این بررسی، این است که مدیریت را از ترازهای کلی رضایت شغلی آگاه می‌کند این بررسیها نشان می‌دهد که کارکنان در کدام قسمت‌ها دچار مشکل هستند.

2-    ارتباط:  هنگامیکه از یک عضو سازمان خواسته می‌شود تا آنچه در ذهن دارد بگوید، نه تنها پاسخها مهم هستند بلکه سبب می‌شود ارتباط نیرومندی بین کارمند و رده‌های بالای سازمان برقرار شود.

...

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت معماری دوره ساسانیان پایان نامه روانشناسی با موضوع طرحواره های هیجانی پایان نامه درباره جزای اسلامی مقاله بررسی سهام دربورس ، فروش صنایع بزرگ ، بانك و بیمه پروژه کارآفرینی آموزشگاه موسیقی